Mi ez?

John Cure regényíró blogja. Önismeretről, döntésekről, érzésekről, emberi kapcsolatokról, gondolatokról, filmekről, zenéről. Minden, ami az írói név mögött van.

21 gramm

21 gramm. A lélek súlya. Minden ember pontosan ennyit veszít testsúlyából halála pillanatában. Ennyi a súlya személyiségünknek, melyet egy életen át magunkban hordoztunk? 21 gramm. Egy csokiszelet súlya. De mi az élet súlya? Segít ez a 21 gramm az útkeresésben? Segít abban, hogy ha már nem leszünk, maradjon utánunk valami a világnak? 21 gramm. Egy kis kolibrimadár súlya. De mennyi a súlya a döntéseinknek? Tudunk úgy élni, hogy a döntéseink súlya ne legyen teher annak, akinek azt esetleg később viselnie kell?

Mottó

"A világ megismerése érdekes, hasznos, gyönyörködtető, félelmes vagy tanulságos; önmagunk megismerése a legnagyobb utazás, a legfélelmesebb felfedezés, a legtanulságo- sabb találkozás." (Márai Sándor)

kommentek

  • John Cure: Köszi neked érte! Igazából én csak annak a kis srácnak akarok megfelelni, aki voltam valamikor és ... (2010.06.12. 18:13) Ki vagyok én?
  • John Cure: Rám is hatással vannak az ilyen történetek. Főleg akkor ha személyesen is éltem meg hasonlót. :( ... (2010.06.12. 18:13) Vak szerelmek
  • John Cure: Szerintem is szép történet és nagyon tanulságos. Hééé, ne sírj! Inkább te is nézz ki az ablakon! ;) (2010.06.12. 18:13) Az ablak (Tanulságos történetek I.)
  • John Cure: Szerintem is nagyon hasznosak az ilyen és ehhez hasonló kis tanmesék. Ha kicsit megállunk és elgon... (2010.06.12. 18:13) A szeretet telepítése (Tanulságos történetek II.)
  • John Cure: RIP! (2010.06.12. 18:13) Elment a Nagy Tanító

Vakon bízni

2010.02.21. 23:52 | John Cure | Szólj hozzá!

Címkék: barátság bizalom idézget döntés előtt

A bizalom minden társas kapcsolatnak az alapja. A legfontosabb kapocs. Aki nem tud bízni, az szeretni sem tud. Bizalom nélkül nem léteznek tartós és őszinte emberi kapcsolatok: nincs barátság és nem él a szerelem sem.

 




Bizalom nélkül a forgalomba sem mernénk autóval kimerészkedni. Talán emlékszünk, a KRESZ oktatás első órájára, ahol az első alapszabály a „Bizalmi-elv”, hogy minden közlekedő bízhat abban, hogy mások is megtartják a közlekedés szabályait. Az élet sztrádáján is a Bizalmi-elv alapján próbálunk közlekedni.

Kapcsolatainkban a feltétlen bizalom kiépítése akár hónapokba is kerülhet, mégis akár egy perc alatt letudjuk rombolni. Könnyelműen, önzően, néha „nagypofával”, máskor meg sunnyogva. Tudnunk kellene, fontos amit kaptunk: egy másik ember spontán figyelmét, szeretetét, hátsó gondolatok nélküli tanácsait. Olykor mégis hazardírozunk vele, miközben tudjuk, hogy kellenek bizalmasok, akiknek köszönhetően a legnehezebb helyzetekben sem érezzük magunkat egyedül és nyomorultul ebben a világban. Mindig szükségünk van valakire, aki mellettünk van és megnyugtató biztonságot ad.
 

De mit tegyünk ha valaki a barátságunkat, esetleg a párkapcsolatunkat teszi kockára? Elárul. Még csak nem is fordít hátat, hanem közben végig az arcunkba mosolyog. Mit tegyünk, ha többször adunk esélyt valakinek? Mit tegyünk, ha ennek ellenére sem őszinte hozzánk? Megbízhatunk még benne?

 

Kétségtelen, hogy az „együtt” csak a bizalom életben tartásával létezik.

Ha a bizalom halott, a te meg én sincs többé.
 


„Ha megszelídítesz, megfényesednék tőle az életem. Lépések neszét hallanám, amely az összes többi lépés neszétől különböznék. A többi lépés arra késztet, hogy a föld alá bújjak. A tiéd, mint valami muzsika, előcsalna a lyukamból.” (Antoine De Saint-Exupéry: A kis herceg)

A bejegyzés trackback címe:

https://21grams.blog.hu/api/trackback/id/tr931777025

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása